dollvet kurumsal

MİSYON

Günümüz dünyasında insanlığın geleceğini en çok ilgilendiren konulardan biriside doğru ve sağlıklı beslenmedir. Maalesef gıda güvenliği, günümüzde en çok tartışılan konuların başında gelmektedir. Ve yine günümüzde ne yazık ki güvenli, doğru ve sağlıklı gıda konusunda insanların kafasında bir çok soru işaretleri bulunmaktadır...

Hatta bugün için tedavisi mümkün olmayan bir çok sıkıntılı hastalıkların kökeninde bu tür sağlıksız gıdaların tüketilmesi sebep olarak gösterilmektedir. Bu sebeple günümüzde gerek hayvansal orjinli ve gerekse bitkisel orjinli yiyeceklerin sağlıklı bir şekilde üretimi-tüketimi son derece önem arz etmektedir.

Dollvet olarak ürettiğimiz kaliteli aşılarla hayvanların sağlığını korumaktayız. Bitkisel üretimi de aslına uygun, yani organik üretimi sağlamak maksadıyla da bugün için üretimi de aslına uygun, yani organik üretimi sağlamak maksadıyla da bugün için organik ve faydalı toprak mikroorganizmalarını içerek mikrobiyal gübreler üretmeyi planladık.

Tarımsal üretimde yapılan yanlış ve eksik uygulamalar, kullanılan gereksiz materyaller hem çevre hem de insan sağlığını olumsuz yönde etkilemektedir. Öncelikle ülkemizde daha sonra da dünya ülkelerinde bu gibi sıkıntılara çözüm olmak amacıyla Dollvet olarak kurmuş olduğumuz yeni bir altyapı ile uzun yıllardır yaptığımız ArGe çalışmalarının birleştirilmesi sonucunda tarım sektörüne yeni soluk olacak mikrobiyal ve organik gübrelerin üretimine başladık.

2014 yılı itibari ile çiftçilerimizin hizmetine organik ve mikroorganizma içerek mikrobiyal gübrelerin sayesinde, yetiştiricilerimiz daha fazla verim alacaklar hem de üreticilerimiz biz tüketicilere daha sağlıklı-güvenli ve daha lezzetli gıda ürünleri sunmaktayız.

VİZYON

Dollvet ürünlerinin, uluslararası belirlenen kalitede olmasına, birim hayvan ve birim toprak alanından maximum verim alınmasına ciddi bir sorumluluk duygusuyla yaklaşmaktadır. Bu amaçla Dollvet'te üretilen bütün ürünlerin kalitesini güvence altına almak maksadıyla üretim bölümlerimize ilave olarak, Kalite Kontrol ve Kalite Güvence birimlerimizi devreye almaktayız. Dollvet, kalitenin tesadüf olmadığı bilinciyle, bundan sonraki bütün plan ve projelerini kalite ve dürüstlük ilkeleri doğrultusunda gerçekleştirecektir.

Dollvet olarak kalite referanslarımız, öncelikle Bakanlığımızın mevcut mevzuatı, uluslararası GMP(İyi İmalat Uygulamaları), GLP(İyi Laboratuvar Uygulamaları) ve ISO 9001 Standartları olup kalite odaklı yatırımlarımız bundan böylede süreklilik arz edecektir.

Değerlerimiz;

Kurulduğu günden bu yana Dollvet veteriner aşıları gerek ülkemiz hayvancılığının ihtiyacı gerekse ihracat amaçlı kaliteli, uygun maliyetli ürünler üretmek ve uygun koşullarda ve zamanında tüketime sunmaktır.

Çevreye ve topluma saygılı, Araştırma ve geliştirme "Ar-ge" alanlarına önem veren, mutlu çalışanlar ve müşterilerimizin mükemmelliğe ulaştırmaktır. Bu değerler etrafında birleştirmek bizim en önemli değerimizdir.