1.ULUSLARARASI ÇİFTLİK HAYVANLARI HEKİMLİĞİ KONGRESİ 14-17 Nisan 2019 LİBERTY HOTELS LYKİA / FETHİYE

In: Haberler
1.ULUSLARARASI ÇİFTLİK HAYVANLARI HEKİMLİĞİ KONGRESİ 14-17 Nisan 2019 LİBERTY HOTELS LYKİA /  FETHİYE

1.ULUSLARARASI ÇİFTLİK HAYVANLARI HEKİMLİĞİ KONGRESİ 14-17 Nisan 2019 LİBERTY HOTELS LYKİA / FETHİYEBu kongrede sığır yetiştiriciliği, beslenmesi ve sağlığı ile ilgili bütün alanlarda serbest serbest bildirilere yer verilirken, çağrılı tebliğlerde ülkemiz için önemli olan iki ana konuyu belirlenmiştir. Bunlardan biri ülkemizde sürekli olarak problem olan ve zaman zaman halkın gündemini de oluşturan "Sığırlarda Enfeksiyon Hastalıklar" , diğere ise ülkemizde uzun süredir gündemde olan kırmızı et ihtiyacından dolayısıyla "Besi Sığırcılığı" dır.
Tarım ve Orman Bakanlığı’nın enfeksiyon hastalıklar konusundaki stratejilerini Bakanlık yetkilisi Hayvan Sağlığı ve Karantina Daire Başkanı BAYRAM SERTKAYA tarafından sunuldu.
Enfeksiyon hastalıklar ve besi sığırcılığı ile ilgili olarak ülkemizden 6 ve farklı ülkelerden konularında uzman 4 öğretim görevlisi ve meslektaşlarımı bildirilerini sundu. Ayrıca kongrede yurt dışından 3 farklı sözlü bildiri yer aldı. Ülkemizden çeşitli üniversite ve kurumlardan toplam 15 sözlü bildiri sunulmuştur. Toplamda 250 Veteriner hekimin katıldığı kongre oldukça verimli geçmiştir.